Klubben där allt är möjligt

Schema

Utvecklas med GBGMMA

Våra klasser och tider

Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
09.00
BJJ Vuxen
Friträning - GI / NOGI
09.00 - 10.30
09.30
10.00
10.30
11.00
11.30
12.00
12.30
13.00
BJJ Junior
5-8 år + 9-13 år
13.00 - 14.15
Matta A & B
13.30
14.00
14.30
15.00
15.30
16.00
16.30
17.00
BJJ Junior
9-13 år
17.00 - 18.00
Matta A & B
17.30
BJJ Junior
5-8 år + 9-13 år
17.30 - 18.30
Matta A & B
BJJ Junior
Tävlande juniorer.
17.30 - 18.15
Matta B

BJJ Vuxen
Sparring
18.15 - 19.00
Matta B
18.00
BJJ Vuxen
18.00 - 19.30
Matta B
BJJ Vuxen
18.00 - 19.30
Matta B
BJJ Vuxen
18.00 - 19.30
Matta B
18.30
19.00

Måndag

Tisdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Lördag

Söndag

Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
10.30
MMA Tävling/Avancerade
10.30 - 12.00
Matta A
MMA Tävling/Avancerade
10.30 - 12.00
Matta A
11.00
11.30
12.00
MMA Nybörjare/Fortsättare
12.00 - 13.00
Matta A
12.30
13.00
13.30
14.00
14.30
15.00
15.30
16.00
16.30
17.00
MMA Ungdom
12 - 17 år
17.00 - 18.00
Matta A
MMA Ungdom
12 - 17 år
17.00 - 18.00
Matta A
MMA Ungdom
12 - 17 år
17.00 - 18.00
Matta A
17.30
18.00
MMA Tävling/Avancerade
18.00 - 19.30
Matta A
MMA Tävling/Avancerade
18.00 - 19.30
Matta A
MMA Tävling/Avancerade
Sparring
18.00 - 19.00
Matta A
18.30
19.00
19.30
MMA Nybörjare/Fortsättare
Matta A
19.30 - 20.30
MMA Nybörjare/Fortsättare
19.30 - 20.30
Matta A
20.00

Tisdag

Torsdag

Fredag

Lördag

Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
14.00
Muay Thai - Kickboxning
14.15 - 15.45
Matta A
14.30
15.00
15.30
16.00
16.30
17.00
17.30
18.00
18.30
Muay Thai - Kickboxning
18.30 - 20.00
Matta A
19.00
Muay Thai - Kickboxning
19.00 - 20.30
Matta A
19.30
20.00

Onsdag

Fredag

Söndag

Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
09.00
Submission Wrestling
Friträning - GI / NOGI
09.00 - 10.30
Matta B
09.30
10.00
10.30
11.00
11.30
Submission Wrestling
11.30 - 13.00
Matta A
12.00
12.30
13.00
Submission Wrestling
13.00 - 14.30
Matta A
13.30
14.00
14.30
15.00
15.30
16.00
16.30
17.00
17.30
18.00
Submission Wrestling
18.00 - 19.30
Matta A
18.30
Submission Wrestling
18.30 - 20.00
Matta B
19.00
19.30

Måndag

Onsdag

Torsdag

Lördag

No events available!